SG73S2BTTD1R65F
Thick Film Resistors - SMD .
Datasheet
SG73S2BTTD1R65F DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | KOA Speer | |
| Product Category | Thick Film Resistors - SMD | |
| Packaging | Reel | |
| Series | SG73S | |
| Resistance | 1.65 Ohms | |
| Power Rating | 1 W | |
| Tolerance | 1 % | |
| Temperature Coefficient | 200 PPM / C | |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 155 C | |
| Voltage Rating | 200 V | |
| Case Code - in | 1206 | |
| Case Code - mm | 3216 | |
| Length | 3.2 mm (0.126 in) | |
| Width | 1.6 mm (0.063 in) | |
| Height | 0.6 mm (0.024 in) | |