KT7050B12800KAW33TAD
TCXO Oscillators 12.8MHz 3.3Volts -40C +85C 7x5mm
Datasheet
KT7050B12800KAW33TAD DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | KYOCERA AVX | |
| Product Category | TCXO Oscillators | |
| Product Type | TCXO | |
| Frequency | 12.8 MHz | |
| Frequency Stability | 0.28 PPM | |
| Load Capacitance | 15 pF | |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V | |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V | |
| Output Format | CMOS | |
| Termination Style | SMD/SMT | |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C | |
| Length | 7 mm | |
| Width | 5 mm | |
| Height | 1.7 mm | |
| Series | KT7050 | |
| Packaging | Reel | |
| Current Rating | 6 mA | |