KT3225K19680BCW20TAS
TCXO Oscillators
Datasheet
KT3225K19680BCW20TAS DatasheetSpecifications
| Product Type | TCXO | |
| Frequency | 19.68 MHz | |
| Load Capacitance | 10 pF | |
| Supply Voltage - Min | 1.68 V | |
| Supply Voltage - Max | 3.63 V | |
| Output Format | Clipped Sine Wave | |
| Termination Style | SMD/SMT | |
| Minimum Operating Temperature | - 30 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C | |
| Length | 3.2 mm | |
| Width | 2.5 mm | |
| Height | 0.8 mm | |
| Series | KT3225 | |
| Current Rating | 800 uA | |
| Operating Supply Voltage | 2 V | |