KT3225F27456ZAW28TA0
Obsolete
TCXO Oscillators 27.456MHz 2.8Volts -40C +85C 3.2x2mm
Datasheet
KT3225F27456ZAW28TA0 DatasheetSpecifications
| Product Type | TCXO | |
| Frequency | 27.456 MHz | |
| Load Capacitance | 10 pF | |
| Supply Voltage - Min | 1.7 V | |
| Supply Voltage - Max | 3.5 V | |
| Output Format | CMOS | |
| Termination Style | SMD/SMT | |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C | |
| Length | 3.2 mm | |
| Width | 2.5 mm | |
| Height | 1 mm | |