KT3225F16369ACW28TB0
TCXO Oscillators
Datasheet
KT3225F16369ACW28TB0 DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | KYOCERA AVX | |
| Product Category | TCXO Oscillators | |
| Product Type | TCXO | |
| Frequency | 16.369 MHz | |
| Load Capacitance | 10 pF | |
| Supply Voltage - Min | 1.7 V | |
| Supply Voltage - Max | 3.5 V | |
| Output Format | Clipped Sine Wave | |
| Termination Style | SMD/SMT | |
| Minimum Operating Temperature | - 30 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C | |
| Length | 3.2 mm | |
| Width | 2.5 mm | |
| Height | 1 mm | |