KT2520F26000ZAW18TKK
Obsolete
TCXO Oscillators 26MHz 1.8Volts -40C +85C 2.5x2mm
Datasheet
KT2520F26000ZAW18TKK DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | KYOCERA AVX | |
| Product Category | TCXO Oscillators | |
| Product Type | TCXO | |
| Frequency | 26 MHz | |
| Frequency Stability | 0.5 PPM | |
| Load Capacitance | 10 pF | |
| Supply Voltage - Min | 1.8 V | |
| Supply Voltage - Max | 1.8 V | |
| Output Format | Sine Wave | |
| Termination Style | SMD/SMT | |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C | |
| Length | 2.5 mm | |
| Width | 2 mm | |
| Height | 0.8 mm | |
| Series | KT2520F | |
| Packaging | Reel | |
| Current Rating | 1.5 mA | |