KT2016K39000BAW18TAK
New Product
TCXO Oscillators 39MHz 1.8V 2x1.6mm +/-2ppm
Datasheet
KT2016K39000BAW18TAK DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | KYOCERA AVX | |
| Product Category | TCXO Oscillators | |
| Frequency | 39 MHz | |
| Frequency Stability | 1 PPM | |
| Termination Style | SMD/SMT | |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C | |
| Length | 2 mm | |
| Width | 1.6 mm | |
| Height | 0.8 mm | |
| Series | KT2016K | |
| Packaging | Reel | |
| Current Rating | 2 mA | |
| Mounting Style | SMD/SMT | |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V | |