KT1612A26000CCW18ZHT
TCXO Oscillators 26MHz 1.5ppm -30 to +85C 1.65x1.25mm
Datasheet
KT1612A26000CCW18ZHT DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | KYOCERA AVX | |
| Product Category | TCXO Oscillators | |
| Product Type | VCTCXO | |
| Frequency | 26 MHz | |
| Frequency Stability | 1.5 PPM | |
| Load Capacitance | 10 pF | |
| Supply Voltage - Min | 1.68 V | |
| Supply Voltage - Max | 3.63 V | |
| Output Format | Sine Wave | |
| Termination Style | SMD/SMT | |
| Minimum Operating Temperature | - 30 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C | |
| Length | 1.65 mm | |
| Width | 1.25 mm | |
| Height | 0.55 mm | |
| Series | KT1612 | |
| Packaging | Reel | |
| Current Rating | 2 mA | |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V | |