CRCW060382K0JNEAHP
Thick Film Resistors - SMD .
Datasheet
CRCW060382K0JNEAHP DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | Vishay | |
| Product Category | Thick Film Resistors - SMD | |
| Series | CRCW-HP e3 | |
| Resistance | 82 kOhms | |
| Power Rating | 750 mW (3/4 W) | |
| Tolerance | 5 % | |
| Temperature Coefficient | 200 PPM / C | |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 155 C | |
| Voltage Rating | 75 V | |
| Case Code - in | 0603 | |
| Case Code - mm | 1608 | |
| Length | 1.6 mm (0.063 in) | |
| Width | 0.85 mm (0.033 in) | |
| Height | 0.45 mm (0.018 in) | |