NCP21XV103J03RA
NTC Thermistors 10K OHM 5%
Datasheet
NCP21XV103J03RA DatasheetSpecifications
| Series | NCP | |
| B Parameter | 3900 K | |
| Resistance | 10 kOhms | |
| Power Rating | 200 mW | |
| Tolerance | 5 % | |
| Package / Case | 0805 (2012 metric) | |
| Length | 2 mm | |
| Width | 1.25 mm | |
| Height | 0.85 mm | |
| Packaging | Reel | |
| B Tolerance | 3 % | |
| Beta Value | B25/50 | |
| Current Rating | 141 uA | |
| Product Type | NTC Thermistors | |
| Subcategory | Thermistors | |
| Type | NTC | |
| Voltage | 5 V |