NCP18XH103F03RB
NTC Thermistors 10K OHM 1% NTC
Datasheet
NCP18XH103F03RB DatasheetSpecifications
| Series | NCP | |
| B Parameter | 3380 K | |
| Resistance | 10 kOhms | |
| Power Rating | 100 mW | |
| Tolerance | 1 % | |
| Package / Case | 0603 (1608 metric) | |
| Length | 1.6 mm | |
| Width | 0.8 mm | |
| Height | 0.8 mm | |