CSTCR4M20G55Z-R0
Resonators 4.2 MHZ .5%CHIP RESONATOR(R)
Datasheet
CSTCR4M20G55Z-R0 DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | Murata | |
| Product Category | Resonators | |
| Frequency | 4.2 MHz | |
| Termination Style | SMD/SMT | |
| Tolerance | 0.5 % | |
| Package / Case | 4.5 mm x 2 mm | |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C | |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C | |
| Series | CSTCR_G | |
| Packaging | Reel | |
| Frequency Stability | 0.5 % | |
| Height | 1.15 mm | |
| Length | 4.5 mm | |
| Load Capacitance | 39 pF | |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 125 C | |
| Product Type | Resonators | |
| Subcategory | Resonators | |
| Tradename | CERALOCK | |
| Type | Small Cap Chip Type Ceramic Capacitor | |
| Width | 2 mm |