RK73H1ETTP1002F
Thick Film Resistors - SMD 0.1watts 10Kohms 1%
Manufacturer:
Mfr Part:
RK73H1ETTP1002F
TTI Part:
RK73H1ETTP1002F
EDA / CAD Models
Alternate Part Number
CRCW040210K0FKED
Specifications
DescriptionProduct Attribute
Similar
ManufacturerKOA Speer
Product CategoryThick Film Resistors - SMD
PackagingReel
SeriesRK73H
Resistance10 kOhms
Power Rating100 mW (1/10 W)
Tolerance1 %
Temperature Coefficient100 PPM / C
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 155 C
Voltage Rating75 V
Case Code - in0402
Case Code - mm1005
Length1 mm (0.039 in)
Width0.5 mm (0.02 in)
Height0.35 mm (0.014 in)