CM453232-100KL
Power Inductors - SMD 10uH 10% Wirewound
Datasheet
CM453232-100KL DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | Bourns | |
| Product Category | Power Inductors - SMD | |
| Type | Power Inductor | |
| Package / Case | 1812 (4532 metric) | |
| Shielding | Shielded | |
| Inductance | 10 uH | |
| Tolerance | 10 % | |
| Maximum DC Current | 250 mA | |
| Maximum DC Resistance | 1.6 Ohms | |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 100 C | |
| Q Minimum | 50 | |
| Self Resonant Frequency | 20 MHz | |
| Termination | Standard | |
| Length | 4.5 mm | |
| Width | 3.2 mm | |
| Height | 3.2 mm | |