12105C106K4Z2A
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KAF32LR71H106KU NW G LOB PN 50V 10uF X7R A 581-KAF32LR71H106KU
Manufacturer:
Mfr Part:
12105C106K4Z2A
TTI Part:
12105C106K4Z2A
EDA / CAD Models
Specifications
DescriptionProduct Attribute
Similar
ManufacturerKYOCERA AVX
Product CategoryMultilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Capacitance10 uF
Voltage Rating DC50 VDC
DielectricX7R
Tolerance10 %
Case Code - in1210
Case Code - mm3225
Termination StyleSMD/SMT
TerminationFlexible (Soft)
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Length3.2 mm (0.126 in)
Width2.5 mm (0.098 in)
Height2.79 mm (0.11 in)