FK135EIHM0.032768-T3
Crystals FK135EIHM0.032768-T3
Datasheet
FK135EIHM0.032768-T3 DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | ABRACON | |
| Product Category | Crystals | |
| Frequency | 32.768 kHz | |
| Load Capacitance | 12.5 pF | |
| Tolerance | 20 PPM | |
| Frequency Stability | - 0.04 PPM | |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C | |
| Termination Style | SMD/SMT | |
| ESR | 90 kOhms | |
| Drive Level | 0.1 uW | |
| Length | 3.2 mm | |
| Width | 1.5 mm | |
| Height | 0.9 mm | |