VS-GT200TS065S
IGBT Modules Modules IGBT - IAP IGBT
Datasheet
VS-GT200TS065S DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | Vishay | |
| Product Category | IGBT Modules | |
| Product | IGBT Modules | |
| Configuration | Half Bridge | |
| Collector-Emitter Saturation Voltage | 650 V | |
| Continuous Collector Current at 25 C | 476 A | |
| Gate-Emitter Leakage Current | 480 nA | |
| Pd - Power Dissipation | 1 kW | |
| Package / Case | Module | |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 175 C | |
| Packaging | Reel | |
| Maximum Gate Emitter Voltage | 20 V | |