MDD95-22N1B
Diode Modules 95 Amps 2200V
Datasheet
MDD95-22N1B DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | IXYS | |
| Product Category | Diode Modules | |
| Mounting Style | Screw Mount | |
| Package / Case | TO-240AA | |
| Vr - Reverse Voltage | 2.2 kV | |
| Configuration | 1-Phase Bridge | |
| Vf - Forward Voltage | 1.43 V | |